MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Na Slovensko mieri seriálový hit: Aký bol originál a jeho zahraničné verzie?

10. 02 2020 13:30 | pet
Pôvodná verzia vznikla v Katalánsku
Pôvodná verzia vznikla v Katalánsku Foto: tv3

Potenciál námetu ocenil aj Steven Spielberg!

Príbeh skupiny mladých pacientov, ktorí napriek vážnym diagnózam bojujú za svoje sny, túžby a lásky, si budú môcť čoskoro vychutnať aj slovenskí diváci. Seriál Červené pásky sa na obrazovky televízie Markíza dostane už 3. marca a pripojí sa tak k celosvetovej rodine úspešného projektu, ktorý vznikol v roku 2011 v katalánskej oblasti Španielska. V slovenskej verzii, pod ktúrú sa podpísal tvorivý tím úspešného projektu Sestričky, sa objavia úplne nové tváre a tešiť sa môžete aj na viaceré herecké hviezdy.

orez.jpg
Foto: TV Markíza
 

Polseres vermelles

Polseres vermelles.jpg
Foto: tv3
 

Originálny námet vzišiel z pera dramatika a spisovateľa Alberta Espinosu, ktorý vychádzal z vlastných zážitkov z mladosti, keď dlhší čas strávil v nemocnici. Seriál vyrobila katalánska televízia TV3, premiéru mal 24. januára 2011 a vznikli dve série, ktoré sa stretli s mimoriadnym diváckym ohlasom a zaujali aj zahraničných producentov. O rok neskôr mal seriál premiéru aj na stanici Antena 3 so španielskym dabingom.

Red Band Society

red band usa abc.jpg
Foto: ABC
 

Potenciál katalánskeho námetu okamžite odhadol aj legendárny Steven Spielberg a jeho produkčná spoločnosť DreamWorks. V roku 2014 vznikla americká verzia pod názvom Red Band Society a televízia FOX odvysielala uzavretú sériu s trinástimi epizódami.

Bracialetti Rossi

rbs-taliansko-vyrez.jpg
Foto: RAI Uno
 

V rovnakom roku ako Američania sa do výroby vlastnej verzie seriálu pustili aj Taliani. Červené pásky mali premiéru 26. januára 2014 na stanici RAI Uno a celkovo vznikli tri série, ktoré mali spolu 19 častí. V pláne je aj ďalšia séria.

Club der roten Bänder

club-der-roten-bänder-orez.jpg
Foto: VOX
 

Obrovský úspech dosiahla nemecká verzia seriálu s názvom Club der roten Bänder. Televízia VOX odvysielala až tri série, pričom každá mala až desať častí a prvá epizóda mala premiéru v novembri roku 2015. Projekt získal dvakrát prestížnu televíznu cenu pre najlepší nemecký seriál.

Червоні браслети/Кра́сные брасле́ты

rbs-rusko-STB-orez.jpg
Foto: STB
 

V roku 2017 sa Červené pásky dostali aj do ruskojazyčného prostredia. Seriál vznikol v ukrajinsko - ruskej produkcii v ruskom jazyku a najskôr mal premiéru na ukrajinskej stanici STB 25. novembra 2017. V auguste 2018 ho do vysielania úspešne zaradila ruská televízia Pervij Kanal. Vznikla jedna uzavretá séria s dvanástimi epizódami.

Les Bracelets rouges

rbs-francuzsko.jpg
Foto: TF1
 

Červené pásky zaujali divákov aj vo Francúzsku. Po prvý raz sa lokálna verzia objavila na obrazovkách televízie TF1 5. februára 2018. Zatiaľ vznikli dve série (spolu štrnásť častí), producenti už avizovali, že v roku 2020 bude mať premiéru tretia (8 častí).

Premiéra seriálu Červené pásky 3. marca na Markíze!

Komentáre ( 0)